Bugün 14 Ağustos 2022, Pazar         
Bizi Takip Edin!   
 
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
0
0
27.388

Web sitemiz yenilendi.

Kadıköy evden eve nakliyatKategoriler

 

Tarih: İstanbul’dan daha eski bir tarihe sahip olan Kadıköy’ü, İÖ 7. yüzyılın başlarında Yunanistan’dan gelen Megaralılar kurdular. O dönemde adı bakır ülkesi anlamına gelen Kalkhedon idi. Perslerin Anadolu’yu ele geçirdikleri (İÖ 513) tarihe kadar bağımsız bir yaşam süren Kalkhedon, İÖ 476′ya kadar bağımsızlığını yitirdi. Bu tarihte Trakya ve Anadolu yakasındaki kıyı kentlerini Pers egemenliğinden kurtaran Attika-Delos Deniz Birliği, Byzantion gibi Kalkhedon’u da birliğe kattı. İÖ 405′te bir süre Sparta’nın egemenliğine girdi. İÖ 334′te Persleri Anadolu’dan atmak amacıyla harekete geçen Büyük İskender’in ilk ele geçirdiği kentler arasında Kalkhedon da vardı. İskender İmparatorluğu’nun parçalanmasından sonra önce Antigonos Monophtalmos’un, sonra da Seleu-kosların topraklarına katıldı. ÎÖ 74′te de Roma’nın bir parçası oldu. Roma egemenliğinde zengin ve huzurlu bir dönem geçirdi. İS 395′te Roma imparatorluğu ikiye ayrılınca Kalkhedon da Bizans topraklarında kaldı.605 ve 624′ da Bizans’ın zayıf durumundan yararlanan Sasaniler, Kalkhedon’a kadar belirleyip topraklarına zarar verdiler. 781′de Abbasiler çok kısa bir süre Kalkhedon’u ele geçirdilerse de aldıkları haraç nedeniyle kenti Bizans’a bıraktılar. Türklerin 1071 Malazgirt Zaferi ile Anadolu’da kısa sürede yayılmaları üzerine Kutalmışoğlu Süleyman Şah, 1080′de Kalkhedon’u, Anadolu Selçuklu Devleti’nin topraklarına kattı. Ancak, çok kısa bir süre sonra Bizans İmparatoru I. Aleksios Komnenos (1081-1118) kenti yeniden ele geçirdi. 1204′te İstanbul’da bir Latin İmparatorluğu kuran Haçlılar, Kalkhedon’u da topraklarına kattılar. 1261′de Latin işgalinin kalkmasıyla birlikte kent yeniden Bizans’a bağlandı. Hızla büyümekte olan Osmanlı Beyliği, Orhan Gazi döneminde 1353′te Kalkhedon’un bir bölümünü ele geçirdi. Fatih Sultan Mehmetİstanbul’a kadı atadığı Hızır Bey’e Kalkhedon’un sorumluluğunu da verdi. Kısa süre sonra da onun adından türetilerek yerleşmenin adı Kadıköy oldu.

İster Anadolu yakası olsun ister Avrupa yakası olsun İstanbul’da evden eve nakliyat hizmetinde rakip tanımayan firmamız Mevlana evden eve nakliyat firması Kadıköy’de pek çok müşteriyle çalışmış olmanın gururunu yaşıyor. Anadolu yakası deyince akla gelen ilk ilçelerden biri olan Kadıköy; en eski yerleşim merkezlerinden biridir. Günümüzde ise bölgenin hakimi konumuna gelerek yoğunluğunu korumaktadır.

Bağdat Caddesi, Moda, Haydarpaşa Garı,Yeditepe unuverstesi Caddebostan, Bostancı gibi bilinen pek çok semt ve tarihi yapının yan sıra Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu stadıyla da adını duyurmuştur. İlçe sınırları içerisinde barındırdığı çok sayıdaki eğitim kurumuyla da farkını ortaya koymuş durumdadır. Taşınmak söz konusu olduğunda, taşınacak eşya ve emtia ne olursa olsun nakliyat bizim işimizdir.Mevlana nakliyat.evden eve nakliyat